projekt domu 140m2Projekty domów o dużych powierzchniach należą do najczęściej wybieranych i kupowanych przez rodziny. Projekty domów 140m2 spełniają większość podstawowych wymagań. Łatwo połączyć w nich wygodę i funkcjonalność z estetyką bryły i ergonomicznym rozkładem pomieszczeń. To sprawia, że dom staje się przyjemny i przyjazny dla użytkowników.

Jedna czy dwie kondygnacje?
To już zależy najczęściej od powierzchni działki. Dom parterowy o powierzchni użytkowej 140 m2 zajmie z założenia znacznie więcej miejsca niż dom dwukondygnacyjny o tej samej powierzchni. Dodatkowo projekty domów 140M2, w których przewidziano dwie kondygnacje, znacznie łatwiej rozplanować pod kątem codziennego użytkowania. Dużo łatwiej wydzielić w nich strefy całodzienne (ogólne) i strefy nocne, czyli sypialnie dla poszczególnych członków rodziny.
projekty domów 140m2
Z garażem czy bez?
To również ma znaczenie. Domy bez garażu łatwiej rozplanować i zagospodarować, domy z pomieszczeniem do garażowania tracą nieco powierzchni niezbędnej do normalnego, codziennego użytkowania.
Jeśli więc zastanawiasz się nad wyborem takiego domu pamiętaj, że brak garażu zwiększy powierzchnię użytkową, ale i tak będziesz zmuszony / zmuszona do wygospodarowania miejsca do garażowania auta.